Franciszek modli się za ofiary zamachu w Somalii

„Straszliwym zamachem terrorystycznym” nazwał Ojciec Święty atak, który miał miejsce wczoraj w stolicy Somalii. W wyniku wybuchu samochodu pułapki na zatłoczonym punkcie kontrolnym w Mogadiszu zginęło ponad 70 osób, a 50 jest rannych. Papież zapewnił o swej modlitwie za ofiary. Wyraził także bliskość z rodzinami oraz wszystkimi, którzy opłakują śmierć zabitych.

Był to jeden z największych śmiercionośnych ataków, do jakich doszło w Somalii w ostatnich latach. Większość zabitych to uczniowie i studenci, którzy wracali po miejscowym weekendzie do szkół. Do tej pory żadna organizacja nie przyznała się do dokonania zamachu. W Somalii miejsca użyteczności publicznej są często celem ataków powiązanej z Al-Kaidą islamistycznej organizacji Al-Szabab, wpisanej przez wiele krajów na listę grup terrorystycznych, która stara się obalić wspierany przez ONZ rząd tego afrykańskiego kraju.

Somalia jest pogrążona w krwawej wojnie domowej od 1991 roku. Choć ekstremiści ponieśli w ostatnich latach straty, ich ugrupowanie nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach. Walczą oni o narzucenie Somalii surowej wersji islamu i obalenie prozachodniego rządu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, ŚWIAT

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama