Papież przejął inicjatywę w światowej ekologii

W Madrycie trwa Światowy Szczyt Klimatyczny. Stolicę Apostolską reprezentuje kard. Pietro Parolin. „Papież Franciszek przejął inicjatywę na rzecz wspólnego domu i ekologii integralnej” – podkreślił watykański Sekretarz Stanu w wywiadzie dla hiszpańskich mediów.

Na pytanie o to, czy Papież Franciszek pokłada nadzieję w tym szczycie klimatycznym kard. Parolin odpowiedział twierdząco. „Fakt, że bierzemy udział w spotkaniu oznacza, że wierzymy w działalność multilateralną, gdzie spotyka się wspólnota międzynarodowa, aby znaleźć odpowiedź na wspólne problemy” – podkreślił kard. Parolin.

Wobec problemów klimatycznych watykański Sekretarz Stanu zaapelował o podjęcie konkretnych działań. „Trzeba podkreślić naglącą potrzebę kontynuacji realizowania decyzji podjętych w Paryżu i na pozostałych spotkaniach Światowego Szczytu Klimatycznego, przede wszystkim w Katowicach, w ubiegłym roku. Należy podjąć konkretne działania, aby rzeczywiście można było odpowiedzieć na obecne problemy klimatyczne” – powiedział kard. Parolin.

Przesłanie tego szczytu nie różni się od tego, które „Papież Franciszek skierował do całej wspólnoty międzynarodowej już dawno temu. Ojciec Święty praktycznie przejął inicjatywę na rzecz wspólnego domu i ekologii integralnej” – podkreślił watykański Sekretarz Stanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • aniol58
  03.12.2019 20:28
  Z całym szacunkiem i miłością do Kościoła - a gdzie miłość Papieża do Kościoła???
 • M.Migas
  05.12.2019 00:41
  Dziwna jest ta bezkrytyczna wiara w nieudowodnione teorie o istotnym wpływie człowieka na klimat, ale najwyraźniej można na tym zrobić karierę, co podkreślają słowa kard. Parolina. Nie rozumiem jeszcze tylko, czy Papież "przejął inicjatywę" jako głowa Kościoła, czy w ramach hobby, "po godzinach"? Jeśli w imieniu Kościoła, to już obawiam się losu Kopernika, Galileusza, czy Giordano Bruno, bo takiego klimatycznego dogmatu nie podzielam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.