Papież przejął inicjatywę w światowej ekologii

W Madrycie trwa Światowy Szczyt Klimatyczny. Stolicę Apostolską reprezentuje kard. Pietro Parolin. „Papież Franciszek przejął inicjatywę na rzecz wspólnego domu i ekologii integralnej” – podkreślił watykański Sekretarz Stanu w wywiadzie dla hiszpańskich mediów.

Na pytanie o to, czy Papież Franciszek pokłada nadzieję w tym szczycie klimatycznym kard. Parolin odpowiedział twierdząco. „Fakt, że bierzemy udział w spotkaniu oznacza, że wierzymy w działalność multilateralną, gdzie spotyka się wspólnota międzynarodowa, aby znaleźć odpowiedź na wspólne problemy” – podkreślił kard. Parolin.

Wobec problemów klimatycznych watykański Sekretarz Stanu zaapelował o podjęcie konkretnych działań. „Trzeba podkreślić naglącą potrzebę kontynuacji realizowania decyzji podjętych w Paryżu i na pozostałych spotkaniach Światowego Szczytu Klimatycznego, przede wszystkim w Katowicach, w ubiegłym roku. Należy podjąć konkretne działania, aby rzeczywiście można było odpowiedzieć na obecne problemy klimatyczne” – powiedział kard. Parolin.

Przesłanie tego szczytu nie różni się od tego, które „Papież Franciszek skierował do całej wspólnoty międzynarodowej już dawno temu. Ojciec Święty praktycznie przejął inicjatywę na rzecz wspólnego domu i ekologii integralnej” – podkreślił watykański Sekretarz Stanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama