«Mogę» powinno stać się «możemy»

Bycie razem jest piękniejsze i skuteczniejsze - przypomina papież.

„Wasz projekt inspirowany encykliką Laudato si’ mówi nam wyraźnie, że nie możemy istnieć jeden bez drugiego. Zrozumieliście, że «mogę» powinno stać się «możemy»”. Te słowa papież Franciszek skierował do uczestników spotkania zorganizowanego przez Katolicką Federację Szkół Podstawowych i Średnich przy wsparciu Kongregacji Edukacji Katolickiiej. Chodzi o nowe podejście metodologiczne skoncentrowane na uczniach, umożliwiające przezwyciężenie sztywności dotychczasowego systemu edukacyjnego.

"Dostrzegam w was odważną ufność. Tak, ufność i odwaga w realizacji planu poprawy stanu środowiska naturalnego i społecznego. To projekt, który powinien pozostawić ślad. Podjęliście słuszny wybór: oderwaliście spojrzenie od ekranu komórki i zakasaliście rękawy, aby oddać się na służbę wspólnoty – podkreślił papież. Mało tego, wykorzystaliście te komórki, aby podjąć to zadanie. Pomysłowość i fantazja uczyniły wasze inicjatywy jeszcze bardziej interesującymi. Pokazaliście, że sama sztuczna inteligencja nie jest w stanie ofiarować ciepła, którego wszyscy potrzebujemy".

Takie podejście daje wewnętrzną satysfakcję. To także owoc metody wychowawczej, która angażuje głowę, ręce i serce, różne wymiary naszego życia. Tylko poprzez dawanie siebie można osiągnąć prawdziwe szczęście – zakończył papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama