O pokój na Bliskim Wschodzie

W atmosferze serdeczności w Rzymie zostało zorganizowane spotkanie pomiędzy papieżem Benedyktem XVI i delegacją Ekumenicznego Patriarchatu Konstantynopola

Wizyta była odwzajemnieniem tej, którą delegacja Stolicy Apostolskiej złożyła w Istambule z okazji Święta świętego Andrzeja.

Papież z radością poparł ruch ku pełnemu zjednoczeniu i wyraził nadzieję, że praca Zjednoczonej Międzynarodowej Komisji Wspólnej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Rzymskokatolickim Kościołem Prawosławnym – której spotkanie wkrótce będzie miało miejsce w Wiedniu, a wcześniej odbyło się w Pafos na Cyprze – będzie w stanie podjąć i z sukcesem rozwiązać delikatną kwestię „Funkcji Biskupa Rzymu w komunii Kościoła pierwszego millenium”.

W swoim wystąpieniu Benedykt XVI przyznał, że w dużej mierze trudności, jakich doświadczają chrześcijanie Bliskiego Wschodu są podobne: życie w mniejszości oraz gorące pragnienie autentycznej wolności religijnej i pokoju. Papież podkreślił, że konieczny jest dialog z muzułmanami i wspólnotami judaizmu.

vatican Pope to Orthodox: Peace in the Middle East Through Dialogue

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg