Watykan ustanowił Federację Regnum Christi

Stolica Apostolska ustanowiła Federację Regnum Christi. W jej skład wchodzą zgromadzenie Legionistów Chrystusa oraz osoby konsekrowane i świeccy z Ruchu Regnum Christi.

Ustanowienie Federacji to kolejny etap na drodze duchowej odnowy, jaką od ośmiu lat przechodzą zgromadzenia i ruchy założone przez ks. Marciala Maciela. To właśnie wtedy ujawnione zostały nadużycia i przestępstwa, jakich dopuszczał się ten meksykański duchowny. Niezbędny w takiej sytuacji proces odnowy został przeprowadzony pod nadzorem papieskich delegatów. Legioniści zreformowali swoje konstytucje, osoby konsekrowane uzyskały status stowarzyszenia życia apostolskiego na prawie papieskim, a świeccy wypracowali nowy regulamin. Teraz wszyscy stanowią jedną Federację, której statuty zostały zatwierdzone na okres próbny 5 lat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.