Jezus rozgrzewa chłód naszych serc

Rzesza wiernych, ocean mężczyzn i kobiet wraz z Benedyktem XVI wznosił modlitwy do Matki Bożej w Fatimie w rocznicę pierwszego objawienia Maryi trójce pastuszków 13 maja 1917 roku.

Przewodnicząc Mszy świętej na placu przed fatimskim sanktuarium, papież po raz kolejny powtórzył, że jest pielgrzymem i pragnie wejść do szkoły Matki Bożej, która „wprowadza małych wizjonerów w dogłębne poznanie Miłości Trynitarnej i prowadzi ich do zakosztowania samego Boga jako najpiękniejszej rzeczy ludzkiego istnienia”. Wiara w Boga otwiera człowiekowi horyzont nadziei, która nie zawodzi; wskazuje solidny fundament na którym można bez obaw opierać własne życie; prosi o oddanie się, pełne ufności, w ręce Miłości, która wspiera świat. – podkreślił papież.

Prawdziwy festiwal wiary miał miejsce podczas powitania następcy świętego Piotra, który powtórzył proroctwo z Fatimskiego przesłania. „Wraz z rodziną ludzką, gotową złożyć swoje najświętsze więzi na ołtarzu małostkowych egoizmów narodowych, rasowych, ideologicznych, grupowych czy jednostkowych, przyszła z Nieba nasza błogosławiona Matka, ofiarowując samą siebie, by wszczepić w serca tych, którzy się Jej zawierzają, płonącą w Jej sercu miłość Boga”.

vatican Pope: Jesus can inflame the coldest and saddest of hearts

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg