Kościół ma nowego kamerlinga

Ojciec Święty mianował Kamerlinga Świętego Kościoła Rzymskiego. Został nim kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Przed nim funkcję tę pełnił zmarły w lipcu ubiegłego roku kard. Jean-Louis Tauran.

Kardynał kamerling odgrywa kluczową rolę po śmierci lub rezygnacji papieża. To on stwierdza i ogłasza jego zgon, niszczy pierścień rybaka i papieskie pieczęcie, a także zarządza Kościołem i Watykanem do czasu wyboru nowego Następcy Piotra.

Kard. Kevin Farrell urodził się w 1947 r. w Dublinie. W 1966 r. wstąpił do Zgromadzenia Legionistów Chrystusa. Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 r. 6 lat później został inkardynowany do archidiecezji Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. Od 2001 r. był tam biskupem pomocniczymi i wikariuszem generalnym. W 2007 r. został mianowany ordynariuszem diecezji Dallas. W 2016 r. Papież Franciszek powierzył mu kierownictwo nowo utworzonej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • M.Migas
    17.02.2019 16:27
    Szkoda, że nie wspomniano powyżej, czyim był biskupem pomocniczymi w archidiecezji Washington w latach 2001-07 - Theodore McCarricka, właśnie wydalonego ze stanu kapłańskiego za nadużycia homoseksualne i pedofilskie, a promotora Farrella. Zamieszkiwali tam we wspólnym apartamencie. Nic nie wiedział o wyczynach współlokatora? W 2016 r. Papież Franciszek powierzył mu kierownictwo nowo utworzonej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia... Jakiej Rodziny?! Jakiego Życia?!
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.