Program podróży papieskiej do Maroka

Franciszek odwiedzi ten kraj w dniach 30 i 31 marca.

Ojciec Święty przybędzie najpierw do Rabatu, gdzie w pałacu królewskim odbędzie się ceremonia powitalna. Przewidziano też spotkanie z królem Mohammedem VI. Następnie Franciszek przemówi do przedstawicieli społeczeństwa marokańskiego, władz oraz korpusu dyplomatycznego.

W dalszej kolejności przewidziano spotkanie z imamami oraz kaznodziejami muzułmańskimi. Wieczorem Papież odwiedzi emigrantów w siedzibie diecezjalnej Caritas.

Drugiego dnia podróży złoży wizytę w rolniczym ośrodku pomocy społecznej w Temara. W stołecznej katedrze spotka się z kapłanami, osobami konsekrowanymi oraz z Ekumeniczną Radą Kościołów. Ostatnim punktem papieskiej wizyty będzie Msza dla ogółu wiernych. Oficjalna uroczystość pożegnania odbędzie się na lotnisku w Rabacie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.