Papież pojedzie do Genewy

Około 12 godzin będzie trwała wizyta Papieża w Genewie. Zaplanowano ją na 21 czerwca.

Na jej przebieg złożą się modlitwa i spotkanie ekumeniczne, oraz Msza św. Planowane jest także spotkanie z prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej.

Papież przybędzie do Genewy około g. 10.00, gdzie po uroczystym powitaniu przewidziano spotkanie prywatne z prezydentem. Następnie uda się do Centrum Ekumenicznego Światowej Rady Kościołów na modlitwę i spotkanie, w czasie których wygłosi przemówienia. Po południu odprawi Mszę w Pałacu Wystaw i Kongresów Palexpo. Po jej zakończeniu odleci do Rzymu. Jego przylot przewidziany jest na godz. 22.00.

Przypomnijmy, iż bezpośrednią okazją do odbycia tej pielgrzymki jest 70-lecie Światowej Rady Kościołów, która swoją siedzibę ma właśnie w Genewie. Będzie to 23. zagraniczna podróż apostolska Papieża Franciszka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.