Papież: Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój

Rozważanie Franciszka przed odmawianą w okresie wielkanocnym modlitwą „Regina Coeli”.

„Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed odmawianą w okresie wielkanocnym modlitwą „Regina Coeli”.

Ojciec Święty zauważył, że poniedziałek w oktawie Wielkanocy jest nazywany „Poniedziałkiem Anioła”, bo to anioł przekazał uczniom wieść o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. „Nie wystarczało ludzkie słowo. Konieczne było działanie istoty wyższej, aby przekazać rzeczywistość tak szokującą, tak niesamowitą, że zapewne żaden człowiek nie odważyłby się jej wysłowić” – podkreślił Franciszek.

Następnie papież zwrócił uwagę na rodzinny charakter dzisiejszego dnia, bo braterstwo jest owocem Paschy Chrystusa. „Bardzo ważne w naszych czasach jest ponowne odkrywanie braterstwa, tak jak było ono przeżywane w pierwszych wspólnotach chrześcijańskich. Nie może być prawdziwej komunii i zaangażowania na rzecz dobra wspólnego i sprawiedliwości społecznej bez braterstwa i dzielenia się. Bez braterskiego dzielenia się nie można stworzyć autentycznej wspólnoty kościelnej lub obywatelskiej” – stwierdził Ojciec Święty.

Franciszek przypomniał słowa Pana Jezusa, który wskazał, że Jego uczniów powinna cechować miłość wzajemna. „Dlatego właśnie nie możemy zamykać się w naszej sferze prywatnej, w naszej grupie, ale jesteśmy wezwani do troski o dobro wspólne, do zadbania o naszych braci, zwłaszcza tych najsłabszych i usuniętych na margines. Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość” – przypomniał papież.

«« | « | 1 | » | »»
 • mee...
  02.04.2018 12:57
  ...Czy papiez slyszal co uczynili pierwsi ludzie za namowa weza...i jakie sa tego konsekwencje...globalisci od zawsze dazyli i daze do Edenu na ziemi wbrew Slowu...wystarczy przypomiec XX w. ...a i dzis jest parcie, wprawdzie nie czolgami i bronia czy obozem krajow socjalistycznych, ale jedna gospodarka, jednym obowiazujacym prawem i jedna religia...ten, ktory zostal pokonany przez Zmartwywstanie Pana - ciagle chce powielic Krolestwo, ktore do niego nie nalezy...juz ledwo zipie, poznanie wzrasta...plan krolestwa weza wlasciwie jest juz mzonka...ale skonczy sie jak zwykle - tylko, ze jeszcze gorzej...
 • podaj nick
  02.04.2018 13:12
  dobrze, że nie równość
 • KTÓŚ
  03.04.2018 08:13
  Braterstwo? A nie Jezus?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.