Arcybiskup Limy: korupcja jednym z głównych problemów Peru

Do kieszeni łapówkarzy trafiają pieniądze biednych ludzi - powiedział abp Limy.

Pieniądze, które kradną skorumpowani politycy powinny być przeznaczone na służbę zdrowia, szkoły, jedzenie, powinny trafić do szpitali, do rodzin. Do kieszeni łapówkarzy trafiają pieniądze biednych ludzi - powiedział abp Limy.

Kard. Luis Cipriani w wywiadzie udzielonym telewizji Tv2000, należacej do Włoskiego Episkopatu, odniósł się także do sprawy ułaskawionego pod koniec grudnia byłego prezydenta Peru, Alberta Fujimoriego. Ułaskawiony ze względu na zły stan zdrowia Fujimori odsiadywał karę 25 lat więzienia za łamanie praw człowieka i korupcję. Kontrowersyjna decyzja prezydenta wywołała protesty Peruwiańczyków, zdaniem arcybiskupa był to jednak gest miłosierdzia wobec starego, schorowanego człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.