Ciało Jana Pawła II będzie przeniesione

Po beatyfikacji Jana Pawła II jego ciało zostanie z całą pewnością przeniesione z Grot Watykańskich do bazyliki świętego Piotra - powiedział w czwartek jej archiprezbiter kardynał Angelo Comastri.

W wypowiedzi dla włoskiej agencji Ansa kardynał Comastri wyjaśnił, że nie ma jeszcze definitywnego projektu wystawienia szczątków polskiego papieża po tym, gdy zostanie ogłoszony błogosławionym.

Jest to przewidziana przez prawo kanoniczne praktyka w przypadku osób beatyfikowanych jako wyraz czci dla nich.

Już dwa lata temu włoskie media nieoficjalnie podawały, że trumna zostanie umieszczona w kaplicy świętego Sebastiana, znajdującej się po prawej stronie od wejścia do bazyliki. Według podawanych wówczas informacji rozważano dwa projekty. Według pierwszego w jednej z głównych naw bazyliki zostanie umieszczony kamienny monument, a szczątki Jana Pawła II nie zostaną wystawione na widok publiczny. Według innego projektu będą umieszczone w szklanej trumnie, podobnie jak ciało błogosławionego Jana XXIII.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Viator
    26.02.2010 10:14
    Błagam, nie wystawiajcie szczątków naszego papieża na widok publiczny! Błagam! Naprawdę czas wyciszać ten makabryczny obyczaj, a nie go kultywować. I to w najważniejszym z kościołów Kościoła...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.