Decyzję ogłoszono w niedzielę. Powodem, jak wyjaśniono w nocie, jest reforma watykańskich mediów.
Na stronie internetowej polskiej redakcji papieskiej rozgłośni ukazał się komunikat skierowany do słuchaczy: "W związku z reformami watykańskich mediów od 29.10.2017 zostaje zawieszona transmisja naszego programu wieczornego. Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy nas słuchali, a także wszystkim naszym współpracownikom, a szczególnie wielu diecezjalnym stacjom radiowym zrzeszonym w Niezależnym Forum Rozgłośni Katolickich, które przez kilka ostatnich lat wspierały nas swoim materiałami".
"Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszamy do słuchania naszego popołudniowego dziennika, którego status nie zostaje zmieniony oraz do korzystania z naszej strony internetowej" - podano w nocie.
Nad przebiegiem reformy mediów czuwa powołany przez papieża Franciszka w 2015 roku Sekretariat ds. Komunikacji, do którego zostały włączone wszystkie media watykańskie, wśród nich papieska rozgłośnia, ośrodek telewizyjny CTV, dziennik "L'Osservatore Romano".
Papież, powołując Sekretariat, wyjaśnił, że chodzi o "reorganizację, która dowartościowując to, co w historii rozwijało się w ramach systemu komunikacji Stolicy Apostolskiej", prowadzi "w kierunku integracji i jednolitego zarządzania".
Reformę mediów watykańskich przygotował komitet, któremu przewodniczył Chris Patten, obecnie kanclerz uniwersytetu w Oxfordzie, były prezes BBC.
Ograniczenia emisyjne wprowadzono wcześniej także w innych redakcjach, łącznie z włoską. Główne wydanie jej dziennika o godz. 14 zostało znacznie skrócone.
Sekcja polska Radia Watykańskiego działa od 1938 roku. Wieczorny magazyn był nadawany od 1947 roku.
Przed Mszą św. z Papieżem Leonem XIV święto w Castel Gandolfo.
Leon XIV jest Papieżem internetu. Jego profile, osiągają coraz większą liczbę obserwatorów.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.