Logika darmowości i służby

Papież do fundacji wspierających Gwardię Szwajcarską.

Dyskretna, profesjonalna i wielkoduszna służba Gwardii Szwajcarskiej jest dobrze postrzegana i pomocna w prawidłowym funkcjonowaniu Watykanu – mówił Franciszek na spotkaniu dla członków dwóch dobroczynnych fundacji, których celem jest materialne, ekonomiczne i techniczne wspieranie jej działalności.

Papież podkreślił, iż zaangażowanie tych fundacji jest przejawem wspólnotowego i solidarnego działania, co jest wyrazem obecności katolików w społeczeństwie. W ten sposób stają się świadkami ewangelicznych ideałów, przykładami braterstwa i wzajemnego wspierania się.

„Miłość bliźniego odpowiada przesłaniu i przykładowi, jaki pozostawił nam Jezus, o ile buduje się ją na prawdziwej miłości do Boga. W ten sposób chrześcijanin poprzez swoje oddanie daje innym odczuć opatrznościową czułość Ojca Niebieskiego. Aby ofiarować innym miłość, należy jej zaczerpnąć z tygla Bożego miłosierdzia poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego i karmienie się Eucharystią. Dzięki takiemu duchowemu wsparciu można angażować się w działania oparte na logice darmowości i służby” – mówił Ojciec Święty.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama