Dawajcie radość i nadzieję na wzór Matki Teresy

Papieski tweet w 20. rocznicę śmierci „Matki biednych”.

„Jak Matka Teresa otwórzmy horyzonty radości i nadziei dla tylu ludzi pozbawionych zaufania, a potrzebujących zrozumienia i czułości” – napisał dziś Papież na Twitterze w 20. rocznicę śmierci „Matki biednych” i w rok po jej kanonizacji (4.09.2016). Dziś także w stolicy Kosowa Prisztinie specjalny wysłannik Ojca Świętego, albański kardynał Ernest Simoni, konsekruje sanktuarium pod jej wezwaniem.

Kościół ten wzniesiono na miejscu męczeństwa pierwszych męczenników tamtych ziem z II wieku. Kamień węgielny pod jego budowę został poświęcony przed dwunastu laty, w sierpniu 2005 r. „W związku z konsekracją sanktuarium Matki Teresy w Prisztinie – mówi tamtejszy wikariusz generalny ks. Lush Gjergji – naszym pragnieniem jest, abyśmy się uczyli i żyli na co dzień kulturą życia oraz cywilizacją miłości na wzór tej świętej”.

Natomiast indyjski arcybiskup Thomas D’Souza poinformował, że Matka Teresa zostanie ogłoszona współpatronką archidiecezji Kalkuty, w której przez wiele lat służyła najuboższym. Odnośny dekret odczyta nuncjusz apostolski w Indiach i Nepalu, abp Giambattista Diquattro, podczas Mszy w tamtejszej katedrze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.