Papież prosi młodych o wypełnienie ankiety

Zapowiedziany na październik 2018 r. synod będzie poświęcony właśnie młodym i ich powołaniu.

Ojciec Święty prosi młodych, aby wzięli udział w przygotowaniach do Synodu Biskupów, a konkretnie by wypełnili internetową ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu. Franciszek pisze o tym w tweecie z okazji przypadającego dziś oenzetowskiego dnia młodzieży. Podkreśla, że młodzi są nadzieją Kościoła. Pyta się ich, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość, po czym odsyła ich do internetowej ankiety, bo zapowiedziany na październik 2018 r. synod będzie poświęcony właśnie młodym i ich powołaniu.

Na znaczenie papieskiego gestu wskazuje sekretarz generalny synodu biskupów kard. Lorenzo Baldisseri:

„Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty zwraca się tym tweetem do młodych w tym momencie, w dniu kiedy obchodzi się Światowy Dzień Młodzieży. Pracujemy nad przygotowaniem synodu w 2018 r. Wielką wagę przywiązujemy do komunikacji społecznej. Chciałbym podkreślić, że synod biskupów uruchomił niedawno specjalną stronę dla młodych. Chodzi tu przede wszystkim o nowy kwestionariusz dla młodych. Adres strony to: youth.synod2018.va Dzisiejszy tweet Papieża będzie na pewno silnym bodźcem. W ten sposób zwraca się on bezpośrednio do młodych. Pamiętajmy, że podczas czuwania przed Światowym Dniem Młodzieży Franciszek powiedział: synod należy do młodych, to wasz synod” – stwierdził kard. Baldisseri.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.