Papież symbolicznie wsparł walkę z głodem

Klęska głodu we wschodniej Afryce objęła przynajmniej 22 mln ludzi – alarmuje FAO.

Papież wsparł finansowo FAO, gdy chodzi o pomoc żywnościową dla wschodniej Afryki dotkniętej klęską głodu. Przeznaczył na ten cel 25 tys. euro zaznaczając, że chodzi o symboliczną kwotę mającą być zachętą dla rządów innych państw.

Franciszek poinformował o tym w przesłaniu na rozpoczęcie 40. konferencji ogólnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. „Chciałbym przyłączyć się do programu FAO, mającego na celu dostarczenie ziarna dla wiejskich rodzin, które żyją na terenach, gdzie zbiegły się skutki konfliktów i suszy – pisze Ojciec Święty. – Ten gest dokłada się do pracy prowadzonej przez Kościół zgodnie z jego własnym powołaniem, by być blisko ubogich ziemi i wspierać czynne zaangażowanie wszystkich na ich rzecz”.

Klęska głodu we wschodniej Afryce objęła przynajmniej 22 mln ludzi – alarmuje FAO. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Sudanie Południowym, gdzie 6 mln osób walczy o przetrwanie. Klęska suszy i nieurodzaju objęła także Somalię, Etiopię, Kenię, Tanzanię i Ugandę, gdzie liczba zagrożonych głodem wzrosła od końca ubiegłego roku o jedną trzecią.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.