Jednoczą katolików i żydów

Papieskie błogosławieństwo dla “Yahad – In Unum”.

Błogosławieństwo oraz słowa zachęty przekazał w imieniu Ojca Świętego watykański sekretarz stanu członkom i współpracownikom stowarzyszenia „Yahad – In Unum”. Ta powstała we Francji w 2004 r. organizacja zajmuje się wyszukiwaniem i upamiętnianiem w Europie Środkowo-wschodniej miejsc kaźni Żydów i Romów z czasów drugiej wojny światowej. Chodzi głównie o masowe rozstrzeliwania dokonywane przez Niemców w latach 1941-1944 na terenie Ukrainy, Białorusi, Polski i Litwy. Założycielem „Yahad – In Unum” jest francuski ksiądz Patrick Desbois.

Franciszek wyraża uznanie dla tych działań, które „jednoczą katolików i żydów w służbie tej samej sprawie”. Życzy także, aby praca ta pozwoliła „obecnym i przyszłym pokoleniom dążyć do jedności i pokoju w pojednaniu, braterstwie i poszanowaniu różnic”. „Ojciec Święty zachęca członków «Yahad – In unum» do dalszej walki o upamiętnienie tak wielu ofiar przemocy, należących do różnych wspólnot” – czytamy w watykańskim przesłaniu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.