Franciszek: Pierwsze kroki w Portugalii

Tuż przed 17:20 czasu środkowoeuropejskiego papież wylądował na lotnisku w bazie lotniczej Monte Real.

To lotnisko znajduje się około 40 km. od Fatimy. 

Na terenie lotniska odbędzie się ceremonia powitania, a po niej dwudziestominutowe prywatne spotkanie z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Po spotkaniu papież nawiedzi kaplicę znajdującą się na lotnisku, po czym helikopterem uda się do Fatimy.

Po wylądowaniu w Fatimie, około 18:35, planowany jest przejazd otwartym samochodem do kaplicy objawień, gdzie przewidziano czas na papieską modlitwę. Papież nie wygłosi tu żadnego pozdrowienia.

Spotkanie z wiernymi zgromadzonymi w sanktuarium rozpocznie się o godzinie 22:30 czasu środkowoeuropejskiego (21:30 czasu lokalnego). Po błogosławieństwie świec i papieskim pozdrowieniu pielgrzymi wspólnie z Ojcem Świętym odmówią różaniec.

Wydarzenia pierwszego dnia pielgrzymki można oglądać na żywo na kanale watykańskim (po przerwie spowodowanej spotkaniem z prezydentem albo przelotem do Fatimy relacja powróci na tym samym kanale):

Centro Televisivo Vaticano Centro Televisivo Vaticano

Papież jest już w drodze do Fatimy, z Watykanu wyjechał około 13:00 czasu rzymskiego. 

Wczoraj wieczorem, zgodnie ze swym zwyczajem, Franciszek udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, by przed ikoną Salus Populi Romani zawierzyć Maryi swą podróż apostolską.

Głównym motywem papieskiej pielgrzymki jest stulecie objawień. Franciszek zaliczy też w poczet świętych dwoje spośród trojga dzieci, którym objawiła się Maryja: Hiacyntę i Franciszka. Msza św. kanonizacyjna zostanie odprawiona na placu przed bazyliką w sobotę o 11:00 czasu środkowoeuropejskiego (10:00 czasu miejscowego).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja