Kamerun: Muzułmanie i protestanci z radością powitali Ojca Świętego

"Papieska wizyta w to błogosławieństwo" - twierdzi wielki imam Jaunde szejk Ibrahim Mousa. "Przyjazd papieża to łaska dla naszego kraju" - dodaje Jean Emile Ngue, sekretarz generalny Federacji Kościołów Protestanckich Kamerunu.

Imam Moussa podkreśla, że w Koranie prorok Mahomet poleca z otwartością witać cudzoziemców, ponieważ zazwyczaj przybywają w pokoju. „Dla nas przybycie Papieża to błogosławieństwo” – zapewnia.

Na początku trzydniowego pobytu w Kamerunie Ojca Świętego powitali m.in. przywódcy społeczności muzułmańskiej, która tworzy drugą największą religię w Afryce (ponad 18 milionów wiernych).

Szejk Moussa apelował przed pielgrzymką do swoich współwyznawców o szacunek dla innych religii i zgodne powitanie „wielkiego papieża”.

„Wierzymy, że ta podróż przebiegnie w spokoju, a po jej zakończeniu i Papież szczęśliwie wróci do Watykanu” – mówił imam. Podkreślił też, że muzułmanie mają dobrą opinię o Benedykcie XVI a z katolikami żyją w zgodzie, bo, tak jak oni, modlą się do jednego Boga. Dlatego też muzułmanie są równie szczęśliwi jak katolicy z przyjazdu papieża do Kamerunu.

Również społeczność protestancka z radością przywitała papieża. „Przyjazd Ojca świętego do naszego kraju jest wielką łaską, wobec której chrześcijanie nie mogą pozostać obojętni” – powiedział wielebny Jean Emile Ngue, sekretarz generalny Federacji Kościołów Protestanckich Kamerunu. Podkreślił również, że papieska wizyta jest wydarzeniem o wielkim duchowym zasięgu.

«« | « | 1 | » | »»