„Nowe cuda" Jana Pawła Wielkiego

„Nowe cuda" to tytuł książki wydanej przez Wydawnictwo św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej, zawierającej świadectwa ludzi, którzy doznali nadzwyczajnych łask za wstawiennictwem - jak wierzą - Jana Pawła II.

Książka jest wyborem świadectw z archiwum procesu beatyfikacyjnego Papieża - Polaka. Jest kontynuacją wcześniejszego bestselleru, zatytułowanego „Cuda”, który parę lat temu ukazał się w ponad stutysięcznym nakładzie. Zawiera wypowiedzi ludzi którzy doznali nadzwyczajnych łask za wstawiennictwem Jana Pawła II. Są wśród nich zarówno osoby nie mające za życia bliższej styczności z Janem Pawłem II, jak i ci, którzy za życia mu towarzyszyli.

„Jaki obraz wyłania się z tych świadectw?” - pyta we wstępie Postulator Procesu Beatyfikacji i Kanonizacji Jana Pawła II. „To co najbardziej uderza w czytanych listach, to poczucie bliskości. Zwykle o świętym myśli się jak o człowieku stojącym ponad wszystkimi ze względu na swoją doskonałość, co rodzi pewną granicę nietykalności. W Przypadku Jana Pawła II jest inaczej. Wątkiem powtarzającym się w przesyłanych świadectwach jest doświadczenie obecności, bliskiej, osobistej, pełnej serdeczności i ciepła”.

«« | « | 1 | » | »»