Bp Williamson przeprasza Benedykta XVI: "Weźcie mnie i rzućcie w morze"

Bp Richard Williamson przeprosił Benedykta XVI za burzę, jaką wywołała jego wypowiedź negująca Holokaust. Jeden z czterech hierarchów schizmatyckiego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, czyli lefebrystów, z których przed tygodniem papież zdjął ekskomunikę, nie wspomina jednak, co było treścią jego wypowiedzi.

Za KAI publikujemy tłumaczenie listu, znajdującego się na stronie: dinoscopus.blogspot.com:

Jego eminencja kard. Castrillón Hoyos

Pośród ogromnej burzy medialnej, wywołanej moimi nieroztropnymi uwagami wypowiedzianymi dla szwedzkiej telewizji błagam o przyjęcie z całym należnym szacunkiem głębokiego ubolewania ze względu na spowodowanie Waszej Eminencji i Ojcu Świętemu tak wiele niepotrzebnego strapienia i problemów.

Jedyne co dla mnie ma znaczenie, to Wcielona Prawda oraz interesy Jego jedynego prawdziwego Kościoła, poprzez który jedynie możemy zbawić nasze dusze i na nasz skromny sposób oddać wieczną chwałę Wszechmocnemu Bogu. Mam tylko jeden komentarz, zaczerpnięty z księgi proroka Jonasza: «Weźcie mnie i rzućcie w morze, a przestaną się burzyć wody przeciw wam, ponieważ wiem, że z mojego powodu tak wielka burza powstała przeciw wam» (1, 12).

Proszę też przyjąć i przekazać Ojcu Świętemu moje osobiste serdeczne podziękowanie za dokument podpisany 21 stycznia, a opublikowany 24 stycznia. Z całą pokorą odprawię Mszę św. w intencji Ojca Świętego i Waszej Eminencji.

Oddany w Chrystusie

+ Richard Williamson

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama