Niebawem nowa encyklika Benedykta XVI

Encyklika społeczna Benedykta XVI ukaże się „w pierwszej połowie bieżącego roku". Informuje o tym „L'Osservatore Romano" w relacji ze spotkania kardynała Tarcisio Bertone z meksykańskimi środkami przekazu w przeddzień jego wyjazdu do Miasta Meksyk na VI Światowe Spotkanie Rodzin.

Watykański sekretarz stanu będzie tam reprezentować papieża, który, jak przypomniał, w związku z obecnym globalnym kryzysem gospodarczym apeluje „o nową koncepcję społeczeństwa, opartego na życiu z umiarem i w duchu solidarności”. Wcześniej Benedykt XVI będzie o tym właśnie mówił do rodzin zgromadzonych w sanktuarium maryjnym Guadalupe.

Kardynał Bertone zaznaczył, że Meksyk stanie się „niezwykłą platformą przepowiadania całemu światu koncepcji 'rodziny jako jedności, jako związku mężczyzny i kobiety zgodnie z planem Bożym'”. Meksyk, stwierdził najbliższy współpracownik papieża, sprzyja nośności tego przesłania, ponieważ kraj ten nie tylko odgrywa wielką role na arenie międzynarodowej, ale może również liczyć na „solidność wiary i solidność wizji antropologicznej”.

Kardynał Bertone wyraził pewność, że VI Światowe Spotkanie Rodzin sprawi, iż Meksyk znajdzie się w centrum uwagi światowej opinii publicznej. Przy tej okazji podkreślił zaangażowanie narodu meksykańskiego na rzecz rodziny, „temat absolutnie centralny w promocji Kościoła, w świadomości Kościoła i rzekłbym także w dążeniu społeczeństwa do odnowy na miarę planu Bożego względem mężczyzny i kobiety”.

W czasie pobytu w Meksyku, w dniach 12-20 bm., kardynał sekretarz stanu spotka się także z prezydentem tego kraju, podkreśla „L'Osservatore Romano”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama