Program papieskiej działalności na Boże Narodzenie

W Watykanie podano do wiadomości program papieskich nabożeństw na okres Bożego Narodzenia - donosi Radio Watykańskie.

W noc Narodzenia Pańskiego Benedykt XVI przewodniczyć będzie o północy Pasterce w bazylice watykańskiej. W południe uroczystości Bożego Narodzenia wygłosi z centralnego balkonu Bazyliki św. Piotra orędzie bożonarodzeniowe i udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

W ostatni dzień roku kalendarzowego Papież przewodniczyć będzie o godz. 18.00 w bazylice watykańskiej pierwszym nieszporom uroczystości Bożej Rodzicielki Maryi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i dziękczynnym Te Deum. W sam dzień uroczystości odbędzie się tam o godz. 10.00 Msza z okazji 42. Światowego Dnia Pokoju pod hasłem: „Zwalczanie ubóstwa drogą do pokoju”. Ojciec Święty będzie koncelebrował z kardynałami Tarcisio Bertone, sekretarzem stanu, i Renato Martino, przewodniczącym Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”, oraz z pracującymi w ich dykasteriach biskupami.

We wtorek 6 stycznia 2009 r. Benedykt XVI sprawować będzie w Bazylice św. Piotra liturgię eucharystyczną uroczystości Objawienia Pańskiego.

Natomiast na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, 11 stycznia, w niedzielę Chrztu Pańskiego, Papież odprawi Mszę w Kaplicy Sykstyńskiej, udzielając chrztu grupie dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg