Benedykt XVI: Audiencja dla włoskich alumnów

Papież spotkał się z klerykami trzech seminariów duchownych dla diecezji z włoskich regionów: Marche, Apulia, Abruzja i Molise - donosi Radio Watykańskie. Seminaria te powstały przed stu laty z inicjatywy św. Piusa X, który zachęcał włoskich biskupów, by łączyli swe seminaria w ośrodki regionalne, mogące zapewnić wyższy poziom formacji.

W sumie przybyło na audiencję ponad 400 alumnów.

Tylko Chrystus może przemienić serce człowieka i odnowić świat – przypominał Papież. - Tymczasem codzienne wiadomości ukazują nam człowieka, który często wydaje się być zagubiony, boi się o swoją przyszłość, szuka pewników i pragnie niezawodnych punktów odniesienia. Człowiek trzeciego tysiąclecia, podobnie jak ludzie wszystkich epok, potrzebuje Boga i szuka Go, czasami nie zdając sobie z tego sprawy.

Benedykt XVI wskazał też, że zadaniem chrześcijan, a w szczególności kapłanów, jest odpowiedzieć na to głębokie pragnienie ludzkiego serca, przekazując wszystkim w sposób dostosowany do wymogów naszych czasów, niezmienne Słowo życia wiecznego, którym jest Chrystus, nadzieja świata.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama