Anioł Pański: Modlitwa za Kongo, Irak i Indie

Przed zakończeniem niedzielnej liturgii odmówiono modlitwę Anioł Pański, którą Ojciec Święty poprzedził pozdrowieniami uczestników uroczystości. Szczególnie wymownie zabrzmiały słowa skierowane do pielgrzymów przybyłych na kanonizację Alfonsy od Niepokalanego Poczęcia.

„Jako że indyjscy wierni dziękują Bogu za to, iż pierwsza córka ich narodu będzie mogła cieszyć się publicznym kultem, chciałbym zapewnić ich o moich modlitwach w tym trudnym dla nich czasie – powiedział Papież. – Powierzając opatrzności Wszechmogącego Boga tych, którzy walczą o pokój i pojednanie, wzywam sprawców przemocy, aby zaprzestali tych aktów oraz przyłączyli się, wraz ze swymi braćmi i siostrami, do wspólnej pracy na rzecz budowania cywilizacji miłości”.

Benedykt XVI nie zapomniał też o Polakach. Słuchaj papieskich pozdrowień po polsku:

„Wśród uczestników tej uroczystej kanonizacji pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dzisiaj w waszej ojczyźnie jest obchodzony dzień poświęcony pamięci mojego umiłowanego poprzednika, Jana Pawła II. Błogosławię wszelkie inicjatywy, które upamiętniają Jego Osobę. Was wszystkich serdecznie polecam Bogu w modlitwie”.

Przemawiając po włosku, Ojciec Święty polecił wiernym odmawianie modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pojednania i pokoju w miejscach, gdzie dominuje cierpienie i trwoga. Papież wymienił tu region Nord Kivu w Demokratycznej Republice Konga, Indie i Irak, gdzie dochodzi do antychrześcijańskich zamieszek.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama