Francuska prasa oswaja swych czytelników z nowym stylem papieskich liturgii, który będą mogli poznać już za kilka dni w czasie wizyty Benedykta XVI we Francji. Komunia przyjmowana tylko bezpośrednio do ust i na kolanach, wielki krucyfiks pośrodku ołtarza, przedsoborowe paramenty liturgiczne - to tylko niektóre, najbardziej spektakularne zmiany.
Le Figaro z 8 września przypomina, że Joseph Ratzinger nigdy nie ukrywał swego niezadowolenia ze stanu posoborowej liturgii. W jego przekonaniu liturgiści nie zrozumieli prawdziwych intencji Soboru; co więcej, posoborowy rozkład liturgii w znacznej mierze przyczynił się do kryzysu, który przechodzi dzisiaj Kościół. Liturgia musi być zatem bardziej sakralna i w większym stopniu nawiązywać do dziedzictwa przeszłości. Liturgiczne poglądy kard. Ratzingera wcześniej czy później musiały się odbić na stylu papieskich ceremonii. Tym bardziej, że Benedykt XVI chce zmieniać stan liturgii Kościoła nie na mocy rozporządzeń, lecz siłą przykładu.
Jean-Marie Guenois, autor artykułu w Le Figaro o liturgicznych innowacjach Papieża, rozwiewa też wątpliwości co do prawdziwego autora reformy papieskiego rytuału. Przeprowadzone przez niego dziennikarskie śledztwo w Watykanie wykazało, że za zmianami stoi nie ceremoniarz, prał. Guido Marini, lecz sam Benedykt XVI.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.