Papież powrócił do Castelgandolfo

Ojciec Święty jest już w Castelgandolfo. Wieczorem 11 sierpnia zakończył dwutygodniowe wakacje w północnych Włoszech. Przed odjazdem spotkał się jeszcze z mieszkańcami Bressanone.

W krótkim przemówieniu przypomniał, że i on jest jednym z nich, odkąd w ubiegłą sobotę przyjął honorowe obywatelstwo ich miasta.

„Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. I tak kończą się również moje wakacje w Bressanone. Mogę tylko powiedzieć, że były one bardzo piękne – powiedział Benedykt XVI. – Choć te dni dobiegły już końca, jestem ubogacony wspomnieniami, które zabieram ze sobą i dzięki którym będę mógł nadal być z wami. A ponadto przede wszystkim łączy mnie z wami most modlitwy. W ten sposób będziemy razem i będziemy mogli pozostawać w kontakcie, być szczęśliwi i starać się robić to, co jest słuszne na dziś i na jutro”.

Po przerwie związanej z podróżą do Australii i papieskimi wakacjami, Benedykt XVI wznowi środowe audiencje ogólne. 13 sierpnia audiencja odbędzie się na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castelgandolfo. Początek o godz. 10.30.

Natomiast 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Ojciec Święty odprawi o godz. 8 rano Mszę św. w kościele parafialnym w Castelgandolfo. Tego samego dnia w południe spotka się z wiernymi na dziedzińcu swej letniej rezydencji i odmówi z nimi modlitwę Anioł Pański.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama