Sydney w Polsce

W dniach 10-20 lipca w dalekiej Australii odbędą się już wkrótce XXIII Światowe Dni Młodzieży. Z Polski wybiera się na to spotkanie 2 tys. uczestników, w tym 255 kapłanów i 5 biskupów.

Ks. Grzegorz Suchodolski z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM informuje:

Uroczystości z Australii będą transmitowane poprzez stacje telewizyjne i radiowe. W Polsce w kilku miejscach odbywać się będzie w tym czasie tzw. "Sydney w Polsce" (Warszawa, Płońsk, Lublin, Bydgoszcz, Niepokalanów, Żydowo, Wolbórz). Wszystkich zachęcamy gorąco w tym czasie do udziału i do wspólnej modlitwy za Ojca Świętego i za młodzież całego świata.

Po powrocie z Australii chcemy natomiast spotkać się z pielgrzymką dziękczynną u naszej Matki na Jasnej Górze. Tam, w dniu 31 maja, odybło się Krajowe Posłanie do Sydney. Tam chcemy w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP, 14 sierpnia, o godz. 20.00 sprawować Mszę św. dziękczynną.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na to WIELKIE DZIEKCZYNIENIE ZA DAR SPOTKANIA W SYDNEY:
Jasna Góra, 14 sierpnia, godz. 20.00.

Mszy św. z udziałem polskich uczestników ŚDM na szczycie jasnogórskim o godz. 20.00 przewodniczyć będzie Bp Henryk Tomasik. Animację muzyczną pełnić będzie zespół "Mocni w Duchu". Kapłanów zapraszamy do koncelebry, a uczestników Sydney do przyjechania w naszych polskich "pakietowych" strojach.

Apel ten kierujemy także do wszystkich duszpasterzy i do młodzieży, która przybędzie w tym dniu na Jasną Górę w pielgrzymkach pieszych. Zachęcamy także do zorganizowania specjalnych grup na tę okoliczność.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg