Wizyta Papieża w Apulii

Santa Maria di Leuca oraz Brindisi we włoskim regionie Apulii odwiedzi w najbliższą sobotę i niedzielę Ojciec Święty. Obu tych miejsc nie odwiedził Sługa Boży Jan Paweł II - przypomina Nasz Dziennik.

Benedykt XVII przybędzie z Rzymu w sobotę helikopterem i o 17.30 odprawi Mszę św. przed sanktuarium Santa Maria de Finibus Terrae w Santa Maria di Leuca. Miejscowość ta leży na Półwyspie Salentyńskim nad cieśnią Otranto, której drugi brzeg należy do Albanii. Jeszcze tego wieczoru odleci do Brindisi, gdzie spotka się z mieszkańcami tego portowego miasta i z młodzieżą.

W niedzielę rano Ojciec Święty przyjmie w swej rezydencji, którą stanie się miejscowa kuria biskupia, benedyktynki i karmelitanki z okolicznych klasztorów. O godz. 10.00 przewodniczyć będzie Mszy św. na nabrzeżu św. Apolinarego. Po obiedzie z księżmi biskupami i krótkim wypoczynku Benedykt XVI spotka się z duchowieństwem w miejscowej katedrze. Będzie to ostatni punkt programu wizyty w Brindisi, które Papież opuści około godz. 17.45, udając się do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg