Watykan-Argentyna: Potwierdzono wolę współpracy

Stolica Apostolska i Argentyna pragną współpracować na rzecz dobra narodu argentyńskiego. Zapewniono o tym w komunikacie po spotkaniu watykańskiego sekretarza stanu, kard. Tarcisio Bertone z prezydent Cristiną Fernández de Kirchner.

Miało ono miejsce 3 czerwca w siedzibie FAO w związku ze szczytem na temat bezpieczeństwa żywnościowego świata. Podczas rozmowy poruszono tematy stanowiące przedmiot zainteresowania obydwu stron. Wyrażono gotowość do przedyskutowania ich na drodze szczerego dialogu i uczciwej współpracy. Wymieniono także opinie na temat problemów Ameryki Łacińskiej oraz zagadnień międzynarodowych, zwracając uwagę na kwestię wyżywienia świata, stanowiącą przedmiot obrad obecnego szczytu FAO.

Równocześnie Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wyjaśniło, że Ojciec Święty nie był w stanie przyjąć próśb licznych szefów państw i rządów ubiegających się o audiencję prywatną. Wiązało się to z dużą liczbą polityków przybyłych do Wiecznego Miasta, wąskim przedziałem czasowym oraz wcześniejszymi zobowiązaniami Papieża. W tej sytuacji kard. Bertone wystosował do każdego ze starających się o audiencję osobisty list.

Wyraził w nim ubolewanie Ojca Świętego z powodu niemożliwości prywatnego spotkania. Jednocześnie watykański sekretarz stanu zapewnił o gotowości udzielenia im audiencji przy najbliższej okazji. Już dwa lata temu watykański Sekretariat Stanu poinformował misje dyplomatyczne akredytowane przy Stolicy Apostolskiej o trudnościach z udzieleniem audiencji podczas organizowanych w Rzymie międzynarodowych kongresów i konferencji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg