Jasna Góra: Posłanie do Sydney

Krajowe Posłanie do Sydney, czyli przygotowanie duchowe i organizacyjne młodych z Polski udających się w lipcu na 23. Światowe Dni Młodzieży odbyło się 31 maja na Jasnej Górze.

Uczestnicy spotkania otrzymali imienne bilety na „wyprawę misyjną aż po krańce świata”. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej modlili się o błogosławieństwo na długą drogę do Australii i dobre przeżycie zlotu młodych pod przewodnictwem Papieża.

Podczas jasnogórskiego spotkania młodzi rozważali prawdę, że są zaproszeni, uzdolnieni i zobowiązani do niesienia Ewangelii - powiedział bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Młodzieży Episkopatu Polski:

„Przeżywamy to nabożeństwo posłania jako nabożeństwo przyjęcia misji, aby w wielkiej wspólnocie dzieci Bożych nieść Ewangelię. Uczestnicy Światowego Dnia Młodych uświadamiają sobie także tę prawdę, że są i powinni być misjonarzami”. Z Polski do Sydney uda się ok. dwutysięczna grupa młodych. „Jest to możliwość poczucia wspólnoty Kościoła, faktu, że Kościół na całym świecie stanowi jedność. Będzie to mój drugi wyjazd. Byliśmy 8 lat temu w Toronto. Bardzo miłe przeżycia, dużo ludzi poznanych, pobożnie, religijnie przeżyty czas, nowe doświadczenia, poznanie nowej kultura. Liczę na to samo teraz” – mówią uczestnicy spotkania na Jasnej Górze.

Podczas światowych spotkań młodych Polacy zawsze stanowią „silną” grupę, potrafiącą łączyć sferę sacrum z młodzieńczym entuzjazmem. Ci, którzy nie mogą wybrać się do Australii zaproszeni są przeżywania Sydney w Polsce poprzez udział w zorganizowanych spotkaniach, m.in. w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg