W 88. rocznicę urodzin

W niedzielę, 18 maja, przypada 88. rocznica urodzin Sługi Bożego Jana Pawła II. Metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz, ma w tym dniu przewodniczyć Mszy Świętej w intencji wyniesienia na ołtarze Papieża Polaka, w krakowskiej świątyni pw. św. Piotra i Pawła - zapowiada Nasz Dziennik.

Przy papieskim oknie wystąpi Arka Noego, a w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się koncert "Tryptyk Rzymski". Do Wadowic przybędą uczniowie ze szkół, którym patronuje Jan Paweł II. Młodzież z Krakowa zgromadzi się przy papieskim grobie w Watykanie...

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" zaprasza 18 maja na Eucharystię do kościoła św. Piotra i Pawła (przy ul. Grodzkiej 54), sprawowaną o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II. Wcześniej, bo o godz. 16.00, pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 wystąpi Arka Noego.

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przed bazyliką, o godz. 19.30 rozpocznie się koncert "Tryptyk Rzymski" według poematu Jana Pawła II z muzyką Piotra Pałki w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej, Piotra Piechy, Sinfonietty Cracovia oraz chóru "Voce Angeli".

- Powodem organizacji koncertu jest także pierwsza rocznica poświęcenia placu pod budowę Centrum Jana Pawła II oraz inauguracja działalności stowarzyszenia Rycerze Kolumba w Polsce na terenie Krakowa i archidiecezji krakowskiej - zaznacza Przemysław Bednarz, kierownik działu promocji sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, a zarazem członek stowarzyszenia Rycerze Kolumba w Polsce. Koncert rozpocznie się wspomnieniem o Papieżu Polaku, które wygłosi ks. kard. Franciszek Macharski. Rycerze Kolumba z Krakowa przekażą wózki dla osób niepełnosprawnych. Z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II do Wadowic przybędą uczniowie szkół noszących imię Wielkiego Papieża. Dla nich o godz. 12.00 Mszy Świętej na wadowickim rynku przewodniczył będzie ks. bp Jan Szkodoń. W tym dniu do Wadowic przyjadą także orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych, które zgromadzą się na Eucharystii o godz. 16.00 pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Guzdka.

Przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II, przed południem w niedzielę, w Eucharystii uczestniczyć będzie młodzież, która udaje się w pielgrzymce z Krakowa do Rzymu. Jak zaznacza ks. Piotr Iwanek, duszpasterz akademicki Krakowa, prowadzący duszpasterstwo przy kolegiacie św. Anny, jest to pielgrzymka do grobu Jana Pawła II. Jej uczestnikami są młodzi, którzy przygotowywali spotkanie na Błoniach z Papieżem Benedyktem XVI. Zatem pielgrzymka to także podziękowanie za tamto serdeczne spotkanie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg