Benedykt XVI wspiera „Run4Unity"

Do kontynuowania z entuzjazmem „biegu jedności" - wezwał Benedykt XVI młodzież z ruchu Focolari. Przybyła ona na Plac św. Piotra w ramach międzynarodowej akcji «Run4Unity».

Druga już edycja «biegu na rzecz jedności» obejmuje 350 miast na pięciu kontynentach. Aktywnie uczestniczy w nim także młodzież z Polski, w Krościenku np. członkowie Ruchu Światło-Życie”. Celem inicjatywy jest „opasanie przesłaniem miłości i jedności” całego globu, a towarzyszy jej ewangeliczna reguła: „róbcie innym to, co chcecie, aby ludzie wam czynili”.

«Bieg na rzecz jedności» rozpoczął się 10 maja na Wyspach Fidżi. W Jerozolimie 11 maja biegną wspólnie chrześcijanie, żydzi i muzułmanie, by zaświadczyć o jedności między religiami. Natomiast w Amazonii młodzi, zamiast biec, płyną łodziami po najdłuższej rzece świata, Amazonce. Przesłanie jedności zawędruje też do Quito, zaliczanego do najstarszych miast Ameryki Południowej. Młodzieży z ruchu Focolari zależy na tym, by przesłanie jedności dotarło do tych miejsc, gdzie trwają wojny, szerzy się nędza i o których na co dzień nikt nie pamięta.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg