Program wizyty Benedykta XVI w Savonie i Genui

W Watykanie opublikowano szczegółowy program wizyty Benedykta XVI w Ligurii. Odbędzie się ona w dniach 17 i 18 maja br. i obejmie dwa miasta.

W Savonie Papież odprawi Mszę św. na tamtejszym Piazza del Popolo. W siedzibie biskupstwa zwiedzi izbę pamięci Piusa VII w miejscu, gdzie był on więziony przez trzy lata z rozkazu Napoleona. Wieczorem Benedykt XVI śmigłowcem uda się do Genui.

W program drugiego dnia papieskiej pielgrzymki wpisano nawiedzenie sanktuarium maryjnego Nostra Signora della Guardia, wizytę w szpitalu pediatrycznym oraz spotkanie z młodzieżą. Po odmówieniu południowej modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI spotka się w katedrze św. Wawrzyńca z przedstawicielami życia konsekrowanego. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia sprawowana na genueńskim Placu Zwycięstwa (Piazza della Vittoria).

Wizyta w Ligurii, to jedna z trzech tegorocznych włoskich podróży Benedykta XVI. W połowie czerwca będzie on w Brindisi i Santa Maria di Leuca w Apulii, a we wrześniu odwiedzi stolicę Sardynii Cagliari.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja