USA przed wizytą Benedykta XVI

Benedykt XVI, przybywając do Stanów Zjednoczonych, powitany zostanie przez społeczność wrażliwą na sprawy ducha - wynika z krajowego sondażu przeprowadzonego w USA na zlecenie Rycerzy Kolumba.

Instytut Badania Opinii Publicznej Marist College (Poughkeepsie, N.Y.) stwierdził, że „Amerykanie są zainteresowani wskazaniami, w jaki sposób włączyć w swą codzienność Boga, religię i życie duchowe”. Wyniki sondażu zaprezentował zwierzchnik organizacji Carl Anderson na konferencji prasowej w Waszyngtonie. 25 marca w USA ukazała się jego najnowsza książka „Cywilizacja miłości: co każdy katolik może zrobić, aby zmienić świat”.

Czterech na pięciu Amerykanów pozytywnie ocenia Benedykta XVI. Blisko 60 proc. badanych zgadza się z Papieżem, a 13 proc. ma odmienne zdanie. 17 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nigdy nie słyszało o Benedykcie XVI. Sondaż wykazał również, że 65 proc. mieszkańców USA pozytywnie ocenia Kościół katolicki, a 28 proc. ma o nim negatywne zdanie. Badanie przeprowadzono na grupie 1015 dorosłych Amerykanów.

W ramach przygotowań do papieskiej pielgrzymki Rycerze Kolumba uruchomili poświęconą jej stronę internetową www.papaltrip.com. Oprócz planu podróży apostolskiej można tam znaleźć teksty papieskich encyklik oraz informacje o Kościele katolickim w języku angielskim i hiszpańskim.

«« | « | 1 | » | »»