W przyszłym tygodniu do Armenii i Azerbejdżanu uda się ks. kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Jak poinformowało watykańskie biuro prasowe w specjalnym komunikacie, najbliższy współpracownik Benedykta XVI będzie miał okazję "wyrazić bliskość Ojca Świętego z katolikami obu tych krajów" - podaje Nasz Dziennik.
Watykański sekretarz stanu zarówno do Armenii, jak i do Azerbejdżanu przybędzie w dniach 2-9 marca br. na zaproszenie władz państwowych i religijnych. W Armenii hierarcha zostanie przyjęty przez Garegina II, najwyższego patriarchę i katolikosa wszystkich Ormian. Przekaże mu odręczny list od Benedykta XVI, w którym zapewnia on o swym szacunku i wyraża pragnienie Kościoła katolickiego, by kontynuować dialog ekumeniczny z Ormiańskim Kościołem Apostolskim.
W Azerbejdżanie natomiast ks. kard. Bertone spotka się z przywódcą kaukaskich muzułmanów Sheik ul-Islam Allashukur Pashazadem i innymi przywódcami religijnymi, "by wyrazić wobec nich wolę współpracy Kościoła katolickiego we wspólnym zaangażowaniu na rzecz pokoju, zgody między narodami i dobra rodziny ludzkiej". Watykański sekretarz stanu weźmie udział w otwarciu nowego kościoła katolickiego w Baku, wzniesionego na terenie ofiarowanym Janowi Pawłowi II przez nieżyjącego już prezydenta Gajdara Alijewa, ojca obecnego szefa państwa.
Sługa Boży Jan Paweł II odwiedził zarówno Armenię, jak i Azerbejdżan. W Armenii był we wrześniu 2001 r., w ramach swej 95. podróży zagranicznej, w czasie której złożył wizytę także w Kazachstanie. Do Azerbejdżanu Jan Paweł II pojechał już w maju następnego roku, w czasie pielgrzymki, której głównym celem była prawosławna Bułgaria.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.