Jan Paweł II gwiazdą teledysku

Jan Paweł II został gwiazdą teledysku zaakceptowanego przez Watykan - podała Gazeta Wyborcza.

Autorem muzyki jest Simon Boswell - brytyjski kompozytor, twórca ścieżek dźwiękowych do horrorów i hollywoodzkich produkcji. Wykorzystano zdjęcia Mimmo Verduciego, który jest realizatorem reklam i klipów muzycznych, pracował m.in. dla gwiazdy włoskiego pop Erosa Ramazzottiego.

Teledysk jest jednym z kilkunastu zgromadzonych na DVD "Santo Subito!" wyprodukowanym przez watykańską wytwórnię St. Paul Multimedia. To część kampanii, która ma wesprzeć proces beatyfikacji Jana Pawła II.

Brytyjski "The Times" przewiduje, że to DVD znajdzie się na liście najlepiej sprzedających się prezentów świątecznych. Montaże obrazów z pielgrzymek papieskich ubarwiono triphopem, akustyczną gitarą i śpiewami gregoriańskimi. W kilku klipach Jan Paweł II śpiewa. Boswell przyznaje, że używał komputerów, by poprawić brzmienie głosu papieża. Zależało mu na "transowym i refleksyjnym brzmieniu".

- Nie zrobiliśmy filmu dokumentalnego - mówi Boswell. - Raczej rodzaj impresji. W teledyskach nie ma specjalnie nagranych materiałów, złożono je z archiwalnych nagrań. Jak podaje "Times", Jan Paweł II wiedział o projekcie i współpracowałby przy jego powstawaniu, ale był już chory.

Od 4 grudnia DVD będzie dostępne w sklepach internetowych. Już działa strona poświęcona promocji płyty. Odwiedzający odpowiadają na pytanie: "Czy chciałbyś, żeby Jan Paweł II został uznany za świętego"? 94 proc. mówi "tak". Można też wybrać sprawę, której zostanie patronem. 61 proc. wybiera papieża na świętego młodych ludzi. Najmniej - 4 proc. - głosuje na Jana Pawła II jako bohatera Polski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama