Dzieła Zebrane Jana Pawła II: Katechezy, część 1

Wydawnictwo M opublikowało szósty tom Dzieł Zebranych Jana Pawła II - i zarazem pierwszy z trzech (a nie - jak zapowiadano wcześniej - dwóch) tomów obejmujących katechezy.

Katechezy to systematyczny wykład wiary – mówił w trakcie prezentacji abp. Kazimierz Nycz. W Dziełach Zebranych uporządkowano je w porządku chronologicznym, w cyklach tematycznych. Ten tom rozpoczyna cykl „Horyzonty aksjologiczne życia chrześcijańskiego”, rozpoczęty jeszcze przez Jana Pawła I, znajdziemy w nim także bardzo ważny, uważany za jednen z ważniejszych elementów nauczania Jana Pawła II, cykl dotyczący teologii małżeństwa. Kolejny cykl - „Bóg Ojciec i Jezus Chrystus” – rozpoczęty w tym tomie, będzie kontynuowany w kolejnym. Katechezy wygłoszone w czasie audiencji środowych zamyka cykl „Psalmy i kantyki w tradycji Kościoła”, który po śmierci Jana Pawła II został podjęty przez Benedykta XVI.

W ostatnim – trzecim tomie Katechez – znajdą się także katechezy okolicznościowe, m.in. niewygłoszona katecheza z dnia zamachu.

Redaktor naczelny wydawnictwa M, Piotr Słabek, zapowiedział jednocześnie, że po katechezach wydawany będzie cykl tomów obejmujących pielgrzymki papieskie – do Polski, Europy, Ameryki Południowej, Północnej, Azji i Oceanii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama