Benedykt XVI nie spotka się z Dalajlamą

Benedykt XVI nie spotka się z Dalajlamą w czasie jego wizyty we Włoszech w połowie grudnia. Audiencja miała być wyznaczona na 13 grudnia.

Rzymski dziennik "La Repubblica" informuje, że o audiencji dla duchowego przywódcy Tybetańczyków mówiono nieoficjalnie w końcu października, gdy do uzgodnienia pozostawały jedynie szczegóły spotkania. Gazeta cytuje rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardiego, który powiedział, że nie przewiduje się audiencji dla Dalajlamy.

Watykanista gazety Marco Politi przypomina, że papież przyjął Dalajlamę w październiku 2006 roku. Jego zdaniem od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Przede wszystkim ukazał się w czerwcu list do katolików chińskich, który de facto adresowany był także do władz Chin Ludowych. Na wiadomość, że Benedykt XVI mógłby się ponownie spotkać z Dalajlamą, wyraziły one nadzieję, że "Watykan nie uczyni nic, co mogłoby zranić uczucia narodu chińskiego".

Prasa włoska przypomina, że Jan Paweł II spotkał się aż dziewięć razy z Dalajlamą, po raz ostatni w listopadzie cztery lata temu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg