Dziecko to osoba

O uznanie dziecka za osobę, a nie przedmiot zaapelował ks. kard. Tarcisio Bertone. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej mówił o tym na zakończenie koncertu dobroczynnego w Auli Pawła VI w Watykanie - poinformował Nasz Dziennik.

Dochód z imprezy, która odbyła się we wtorek wieczorem, przeznaczony zostanie na potrzeby należącego do Stolicy Apostolskiej szpitala dziecięcego Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus), który położony jest w pobliżu placu św. Piotra. - Jeżeli dzieci, w tym także te, które się jeszcze nie narodziły, nie będą uznawane za podmiot, lecz traktowane jak przedmiot, będzie to oznaczało, że ludzkość zatraciła poczucie wartości życia - powiedział ks. kard. Tarcisio Bertone, z którego inicjatywy odbył się koncert. - Nie można myśleć o dzieciach, nie poczuwając się do obowiązku obrony ich praw i spełniania oczekiwań - powiedział watykański sekretarz stanu.

W wieczorze udział wzięli m.in. kompozytor Ennio Morricone, portugalska piosenkarka Dulce Pontes i chór Uniwersytetu Tor Vergata, na którego terenie w roku 2000 odbyło się spotkanie uczestników Światowego Dnia Młodzieży z Janem Pawłem II. Wśród siedmiu tysięcy widzów byli ks. kard. Renato Martino, przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax, i komendant główny włoskich karabinierów generał Gianfrancesco Siazzu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama