Nieznany list Matki Teresy z Kalkuty

W 10 lat po śmierci bł. Matki Teresy z Kalkuty w Münster w Niemczech ogłoszono nieznany dotychczas jej list do młodzieży w Kevelaer. Jest datowany na Nowy Rok 1997 i stanowi jakby duchowy testament, w którym późniejsza błogosławiona przedstawiła główne kierunki swojej duchowości.

Według niemieckiej agencji katolickiej KNA, pisany na maszynie i własnoręcznie podpisany przez Matkę Teresę list z niewyjaśnionych przyczyn dotarł do Kevelaer dopiero w 2003 r.

Autorka w prostych słowach wzywa młodzież, by zaufała Maryi i uczyła się od Niej całkowitego zaufania Bogu. "Każdy człowiek potrzebuje MATKI - i Bóg w swojej dobroci podarował nam Matkę szczególną: kobietę, którą wybrał na matkę Swego Syna", napisała założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Zachęciła też młodych ludzi do regularnej wspólnej modlitwy, codziennych rozważań tajemnicy różańcowych, cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do "czystości ciała i duszy".

W 1987 r. Matka Teresa z Kalkuty uczestniczyła w dniu modlitw młodzieży w ramach międzynarodowego kongresu mariologicznego w Kevelear. List napisała w 10 lat później. Zmarła 5 września 1997 r. w Kalkucie w wieku 87 lat. W sześć lat później Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama