Loreto: Polacy wśród setek tysięcy młodych

W spotkaniu z Papieżem uczestniczyło kilkuset Polaków. Białoczerwone flagi oraz prezentujące poszczególne grupy transparenty widać było już z daleka. Tylko z Poznania przyjechało pięć autokarów pełnych młodzieży, m.in. ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej przy kościele ojców jezuitów.

Uczestnicy chwalą nie tylko wspaniałą atmosferę spotkania, ale także dobrą organizację. „Wszyscy otrzymaliśmy niezwykle przydatne pakiety pielgrzyma – opowiada Rafał z Poznania – przydały się szczególnie chroniące od słońca czapki oraz folia na której rozkładaliśmy na noc karimaty. Chroniła ona przed wilgocią”. Po sobotnim czuwaniu z Papieżem błonia Montorso nie opustoszały. Młodzi modlili się indywidualnie, tańczyli przy śpiewach neokatechumenalnych oraz nawiązywali nowe przyjaźnie. Jak podkreśla Celina Maciejewska która w spotkaniu uczestniczyła razem z mężem i 5-miesięcznym synkiem było to niezapomniane spotkanie.

„To co mówił Papież było jakby przesłaniem zaadresowanym specjalnie dla mnie. Jest mi nie raz bardzo ciężko. Mam troje dzieci, chciałabym móc wrócić do pracy, jestem jednak w domu i zajmuję się ich wychowaniem. Benedykt XVI przekonał mnie, że to jest moja misja, a także pewien sposób świadectwa dawanego współczesnemu światu” – mówiła Celina Maciejewska. Zaznaczyła, że dla niej, która po raz pierwszy uczestniczyła w spotkaniu młodzieży z Papieżem piękne było też to, że zebrało się tyle ludzi, których łączyło jedno: wiara w Jezusa Chrystusa. na spotkanie do Loreto przyjechał z młodzieżą ks. Jan Noszczak SJ. Uderzyło go świadectwo radości płynącej z wiary oraz przekonanie młodzieży, że warto być chrześcijaninem. „To spotkanie przekonuje mnie kolejny raz, że warto być księdzem. Ze ludzie mnie właśnie potrzebują właśnie jako kapłana. Nie szukają we mnie kumpla czy przyjaciela. Potrzebują spowiedzi, Słowa Bożego, Eucharystii. Pragną by służyć im jako kapłan”.

Na błoniach Montorso stanęło 100 konfesjonałów, w których młodzież przez całą noc przystępowała do sakramentu pojednania. Wyznaczono też specjalne miejsce na adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama