Benedykt XVI będzie wieczorem odpowiadał na pytania młodzieży z całej Europy. Wysłucha też jej świadectw. Poza niedzielną Eucharystią będą to najważniejsze punkty papieskiej pielgrzymki do Loreto.
Najważniejsze momenty pielgrzymi do Loreto odbędą się na błoniach Montoroso. Tam wieczorem Papież będzie m.in. odpowiadał na pytania młodzieży. Oczekiwanie jest tym większe, że Papież w żaden sposób nie ograniczył kwestii, które mogą być podjęte przez pytających. Na błoniach Benedykt XVI wysłucha świadectw młodzieży. Następnie odwiedzi sanktuarium Domku Nazaretańskiego. Przewidziano tam czas na osobistą modlitwę Ojca Świętego. Sanktuarium to jest szczególnym miejscem zawiera w sobie, bowiem domek nazaretański Maryi, jakby "szkatułkę z perłą" - jak zauważyła św. Teresa z Lisieux.
W niedzielę Papież będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii na tych samych błoniach. Następnie odmówi z młodymi modlitwę Anioł Pański. Po południu spotka się z organizatorami „Agory”, a następnie z wiernymi Loreto. Powrót Benedykta XVI do Castelgandolfo przewidziano jeszcze tego samego dnia przed godz. 19:00.
„Agora Młodych” to trzyletni plan pracy duszpasterskiej ukierunkowany na młodzież. Został on przyjęty marcu 20006 r. przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Włoch. Jego celem jest stawienie czoła jednemu z największych wyzwań Kościoła we Włoszech, dotarciu z przesłaniem Ewangelii do młodzieży. Pierwszy dobiegający końca rok pracy duszpasterskiej poświęcony był wsłuchiwaniu się w głos młodych i wychodzeniu z orędziem Ewangelii do „współczesnych świątyń” młodego pokolenia: dyskotek, kin, pubów, centrów handlowych czy na stadiony. Jego hasłem są słowa: „Tak jak Ja was umiłowałem”. Mottem, a zarazem wyzwaniem dwóch kolejnych lat „Agory Młodych” są odpowiednio słowa: będziecie moimi świadkami i aż po krańce ziemi. Centralnym wydarzeniem roku 2008 będzie spotkanie w Sydney. Następny rok poświęcony będzie kulturalnemu i społecznemu wymiarowi ewangelizacji.
Spotkanie z Papieżem w Loreto stanowi główne wydarzenie pierwszego roku „Agory Młodych”. Jest też przystankiem w drodze do Sydney. Papieska pielgrzymka jest szczególnie ważna dla tej młodzieży, która nie będzie mogła pojechać na Światowy Dzień Młodzieży. Młodzi nazywają ją próbą generalną przed Sydney 2008. Organizatorzy spodziewają się, że w spotkaniach z Benedyktem XVI w Loreto weźmie udział ponad 300 tys. młodych europejczyków. Będą też obecni przedstawiciele np. Libanu czy Ziemi Świętej oraz grupy Afrykańczyków.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.