Podano program wizyty Benedykta XVI w Neapolu

Arcybiskup Neapolu podał do wiadomości program papieskiej wizyty w tym mieście. Szczegółowe informacje na ten temat kard. Crescenzio Sepe przedstawił 29 sierpnia podczas konferencji prasowej.

Jednodniowa wizyta Benedykta XVI w Neapolu będzie miała miejsce 21 października. Papież przybędzie tam rano (o 9:30), gdzie na Piazza del Plebiscito przewidziano Mszę św. koncelebrowaną wraz z biskupami z południa Włoch (początek o godz. 10:00). Po zakończeniu liturgii Ojciec Święty uda się do tamtejszego seminarium duchownego, gdzie spotka się z uczestnikami międzynarodowego kolokwium „Religie i kultury: dialog na rzecz świata bez przemocy” zorganizowanego przez rzymską Wspólnotę św. Idziego (21-23 października).

Jak poinformował kard. Sepe, szczególnie znacząca ma być obecność przedstawicieli prawosławia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się bowiem patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I oraz przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, metropolita Kirył Gundiajew. W spotkaniu mają wziąć także udział przedstawiciele islamu i judaizmu. Po południu przewidziano jeszcze nawiedzenie przez Benedykta XVI relikwii św. Januarego, a następnie (o godz. 17:00) powrót do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama