Papież pojedzie do Peru?

Watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone ma nadzieję, że Benedykt XVI przyjmie zaproszenie prezydenta Peru i odwiedzi ten kraj.

Mówił o tym sam hierarcha, przebywający z w tych dniach w Peru, w związku z otwarciem Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

Watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone ma nadzieję, że Benedykt XVI przyjmie zaproszenie prezydenta Peru i odwiedzi ten kraj. Mówił o tym sam hierarcha, przebywający z w tych dniach w Peru, w związku z otwarciem Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

Zaproszenie przekazał kardynałowi 24 sierpnia w Limie prezydent kraju Alan Garcia. "Naturalnie przekażę Ojcu Świętemu to gorące pragnienie narodu peruwiańskiego i opowiem mu o jego silnej i intensywnej wierze" - powiedział kard. Bertone. Przypomniał, że on z kolei mieszkańcom Peru przekazał pozdrowienia Benedykta XVI i wyrazy współczucia z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, jakie 15 bm. nawiedziło ten kraj.

Kardynał zawiózł też do Peru milion euro, zebranych przez episkopat Włoch oraz 200 tysięcy dolarów od Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama