Stolica Apostolska będzie organizować loty czarterowe

Watykan, najmniejsze państwo świata, ma już własną pocztę, radio, gazety, stronę internetową i dworzec kolejowy. Teraz chce także organizować loty czarterowe dla pielgrzymów - informuje Dziennik.

Pierwsze watykańskie samoloty mają połączyć już w sierpniu Rzym z Lourdes, największym we Francji i jednym z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, odwiedzanym rocznie przez 8 milionów osób z całego świata. W przyszłości Watykan planuje też loty do innych sanktuariów: portugalskiej Fatimy do której co roku przybywa ponad 5 milionów pątników, oraz miasta Meksyk, gdzie Bazylikę Matki Bożej z Guadalupe odwiedza 12 min pielgrzymów.

- Nasze inicjatywa to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony pielgrzymów, którzy chcą odwiedzić najważniejsze dla wiernych miejsca kultu - powiedział włoskiemu dziennikowi La Repubblica ksiądz Cesare Atuire z watykańskiego Opera Romana Pellegrinaggi, czyli urzędu do spraw pielgrzymek. Według włoskiej prasy w inauguracyjnym locie do Lourdes weźmie udział kardynał Camillo Ruini, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Włoch.

Loty będą możliwe dzięki porozumieniu Watykanu z linią czarterową Mistral założoną przez włoskiego aktora komediowego o pseudonimie Bud Spencer. Dziś faktycznym właścicielem linii jest włoska poczta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama