Rząd Korei Południowej podarował Watykanowi kodyfikator umożliwiający radiowe, telewizyjne i multimedialne nadawanie w technologii cyfrowej.
W uroczystości przekazania koreańskiego naziemnego urządzenia DMB wzięli udział: kardynał sekretarz stanu Tarcisio Bertone, wiceminister informacji i łączności Republiki Korei Younghwan Yoo oraz przedstawiciele dyrekcji watykańskich instytucji medialnych. Kodyfikator pozwoli na nadawanie w technologii cyfrowej na obszar Rzymu i okolic zarówno sygnału audio Radia Watykańskiego, jak i transmisji Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego.
Technologia DMB (Digital Multimedia Broadcasting) pozwala użytkownikom na oglądanie specjalnie przygotowanych programów cyfrowych, nadawanych ze stacji naziemnej bądź satelity, podczas jednoczesnej rozmowy telefonicznej. Naziemny system DMB może być stosowany w telefonach komórkowych, notebookach, terminalach przekazu danych PDA i odbiornikach samochodowych. Technologia ta wykorzystuje specjalne filtry, za pomocą których kontroluje równomierność nadawanego sygnału, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach terenowych możliwy jest doskonały odbiór programu. Naziemny system DMB jest szeroko stosowany przez Koreę, która jest jednym z głównych producentów urządzeń tego typu.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.