Rząd Korei Południowej podarował Watykanowi kodyfikator umożliwiający radiowe, telewizyjne i multimedialne nadawanie w technologii cyfrowej.
W uroczystości przekazania koreańskiego naziemnego urządzenia DMB wzięli udział: kardynał sekretarz stanu Tarcisio Bertone, wiceminister informacji i łączności Republiki Korei Younghwan Yoo oraz przedstawiciele dyrekcji watykańskich instytucji medialnych. Kodyfikator pozwoli na nadawanie w technologii cyfrowej na obszar Rzymu i okolic zarówno sygnału audio Radia Watykańskiego, jak i transmisji Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego.
Technologia DMB (Digital Multimedia Broadcasting) pozwala użytkownikom na oglądanie specjalnie przygotowanych programów cyfrowych, nadawanych ze stacji naziemnej bądź satelity, podczas jednoczesnej rozmowy telefonicznej. Naziemny system DMB może być stosowany w telefonach komórkowych, notebookach, terminalach przekazu danych PDA i odbiornikach samochodowych. Technologia ta wykorzystuje specjalne filtry, za pomocą których kontroluje równomierność nadawanego sygnału, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach terenowych możliwy jest doskonały odbiór programu. Naziemny system DMB jest szeroko stosowany przez Koreę, która jest jednym z głównych producentów urządzeń tego typu.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.