Grupa pielgrzymów z Marktl - miejsca urodzenia papieża Benedykta XVI - przyjechała do Częstochowy i Wadowic - podał Dziennik Zachodni.
Oba miasta papieskie: Marktl i Wadowice współpracują ze sobą. Marktl leży niedaleko Altoetting, niemieckiego miasta maryjnego, z którym Częstochowę łączą bliskie związki. Goście obejrzeli wystawę fotograficzną “Siedem spojrzeń na jedną rzeczywistość. Spotkanie pielgrzymów”. Będzie ona pokazywana we wszystkich miastach biorących udział w projekcie COESIMA.
– W ubiegłym roku Benedykt XVI gościł w Częstochowie. Mieszkańcy gorąco go przywitali. Kilka miesięcy później papież przyjechał do Altoetting – do siebie, do domu. Z wizyty w Częstochowie powstała wystawa fotograficzna, którą pokazaliśmy także w Altoetting. Tak więc papież łączy oba nasze miasta coraz bardziej – mówił pielgrzymom z Marktl Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało komunikat po tym spotkaniu.
„Nie bójmy się prosić, zwłaszcza gdy wydaje nam się, że na to nie zasługujemy".
Została podarowana w 1963 r. Pawłowi VI przez ówczesnego ambasadora Brazylii.
„Abyśmy zrozumieli wzajemną zależność wszystkich istot stworzonych".