Watykan: Audiencja dla prezydium CCEE

Benedykt XVI przyjął władze Rady Konferencji Biskupich Europy, w tym jej przewodniczącego, kard. Pétera Erdő. Spotkanie z Papieżem zakończyło trzydniową wizytę prezydium Rady w Watykanie. Złożyły się na nią rozmowy w sekretariacie stanu i innych dykasteriach.

Na konferencji prasowej w Radiu Watykańskim Prymas Węgier oraz wiceprzewodniczący Rady, kard. Josip Bozanić i jej sekretarz generalny, ks. Aldo Giordano poinformowali 26 kwietnia o przygotowywanych wydarzeniach. Są wśród nich: europejski kongres wykładowców wyższych uczelni planowany na czerwiec w Rzymie oraz europejskie zgromadzenie ekumeniczne, które odbędzie się we wrześniu w Sybinie w Rumuni.

Mówiono też o formach współpracy między biskupami Europy i Afryki. Kard. Erdő poinformował, że Benedykt XVI nie będzie mógł przybyć do Sybina, gdyż w tym samym czasie zaplanowana jest jego wizyta w Mariazell w Austrii. Pytany o treść dzisiejszych rozmów z Papieżem potwierdził, że rozmawiano także o obronie życia i kryzysie demograficznym. Jako konkretny przykład pozytywnych działań Kościoła przytoczył akcję pomocy sierotom w Rumunii. Zdobyte tam doświadczenia wdrażane są obecnie w innych krajach, między innymi na Ukrainie i Węgrzech.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama